A A A K K K
людям із порушенням зору
Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області

Звіт про роботу Центру надання соціальних послуг за 2024 рік

Дата: 02.04.2025 07:51
Кількість переглядів: 1

Фото без опису

Діяльність Центру спрямована на розвиток системи соціального обслуговування, підвищення якості наданих послуг, їх адресність, своєчасність надання та наближення до отримувачів, комплексний підхід та розвиток інноваційних моделей у їх наданні. 

Для надання соціальних послуг у Центрі функціонували такі структурні підрозділи:

  • Відділення соціальних послуг за місцем проживання, при якому функціонує пункт прокату технічних засобів реабілітації.
Відділення соціальної роботи.
 
Відділення соціальної адаптації.
 
Відділення натуральної та грошової допомоги.
 

 

Відділенням соціальних послуг за місцем проживання протягом 2024 року обслуговувалося 221 особа похилого віку та особи з інвалідністю, у тому числі 2 внутрішньо переміщені особи. Соціальні робітники (22 особи) надавали соціальні послуги догляду вдома та натуральної допомоги відповідно до укладених договорів та індивідуальних планів. Середнє навантаження на одного соціального робітника становить 12 осіб.  

Протягом року 79 громадянина обслуговувалися платно та з установленням диференційованої плати. Загальна сума коштів, що надійшла від отримувачів соціальних послуг склала 270,5 тис. грн.

При відділенні працює пункт прокату технічних засобів реабілітації на безоплатній основі. Протягом звітного періоду технічними засобами реабілітації скористалися (палиці, ходунки, милиці, крісло колісне) скористалися 55 осіб з інвалідністю та громадян похилого віку

 Протягом  2024 року фахівці  відділення соціальної роботи відвідали та надали соціальні послуги 38 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах та в яких  виховується 125 дітей.  У процесі роботи з даною категорією сімей нашої громади, працівниками відділення соціальної роботи ЦНСП визначено основні причини, з якими найчастіше пов’язані проблеми, що виникають у них:  пияцтво,  безробіття,  низький рівень виховного потенціалу батьків,  залежність,  труднощі підліткового віку,  непрацездатність,  хвороба дитини,  конфлікт між членами родини,  різні види насильства.  Важливим фактором сімейного неблагополуччя також є низький рівень матеріального забезпечення.

  Важливими  критеріями  якості  соціальної роботи є відсоток сімей,  у яких вирішено складні життєві обставини. Так протягом 2024 року мінімізували свої складні життєві обставини 8 сімей. 

  Фахівцями із соціальної роботи ЦНСП разом з іншими суб’єктами соціальної роботи вирішувались питання надання комплексної допомоги у подоланні життєвих проблем: проводилась соціально-профілактична робота щодо належного виконання батьківських обов’язків, спрямованих на всебічний розвиток дитини, формування навичок догляду за дитиною, відродження материнських почуттів, збереження здоров’я матері та дитини, облаштування оселі та приведення помешкання до належного санітарно-гігієнічного стану, безпечного для перебування в ньому дитини, надавалась допомога в оформленні необхідних документів, проводилась профілактична робота щодо усунення та попередження проявів негативної поведінки у батьків, пияцтва, профілактики насилля у сім’ї, сприяння в медичному обстеженні, працевлаштування та інше.

З метою надання соціальних послуг неповнолітнім та молоді, які засуджені до покарань не пов'язаних з позбавленням волі  Центр надання соціальних послуг співпрацює із Лозівським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. Здійснюються заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактики наркоманії, соціально-небезпечних хвороби, надаються індивідуальні консультації, згідно складених індивідуальних програм сектору пробації.

30 дітей з родин які отримують послуги у Центрі відвідали Екопарк Ковалівка у Полтавській області. Протягом року проведено більше 15 заходів для дітей - це і інформаційні заходи, і тренінги, і заходи згуртування та психоемоційного розвантаження.

Фото без опису

  Фото без опису Фото без опису

 

 

Фото без опису

Фото без опису   

   

 

 

           При відділенні соціальної адаптації функціонує група «здорових людей», яка охоплює послугами 36 осіб, це люди похилого віку та особи з особливими потребами, які активно займаються оздоровчою фізкультурою, фітнес-аеробікою, скандинавською ходьбою, вправами з йоги та пілатесу. Розпочалися зайняття з Mobility

 

Фото без опису

 

Для цих занять Центром закуповується та оновлюється спортивний інвентар, це і м’ячі, і палки для скандинавської ходьби, експандер-резинки, балансові подушки та інше.  

 

 

 

          

 

 

Фото без опису

Протягом року за сприяння селищної ради здійснювали супроводження родин загиблих воїнів та волонтерів громади до Національного музею заповідника українського гончарства в Опішному.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю організована роздача продуктових наборів 40 особам.

80 родин отримали гуманітарну допомогу у вигляді подушок та ковдр (це ті родини які перемістилися до громади саме із територій де ведуться бойові дії).

Фото без опису   Фото без опису

Реалізовуємо ініціативу Центру – «Навчання протягом життя» для людей поважного віку громади, яка дуже користується попитом. Визначаємо зацікавленість аудиторії у темі зустрічі та залучаємо фахівців.

 

Протягом 2024 року з особами поважного віку проведено 10 зустрічей з психологами Міжнародної організації Humaniti and Inclusion на тему «Активне довголіття». Продовжуємо практику занять  у цьому році. Для людей поважного віку проводилися заняття  арт-терапії з психоемоційної розгрузки.

Фото без опису   Фото без опису

   При Центрі створено та функціонує Ветеранський простір. Проводяться групові зустрічі підтримки для родин військовослужбовців.  Приступив до роботи фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.    

 

Центр подав заяву на участь у пілотному проєкті з надання соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей (першого та другого етапів).

Сьогодні ветеранам, їх родинам, внутрішньо переміщеним особам, родинам загиблих та зниклих безвісти необхідна допомога психолога та ментальна реабілітація. ВирішенняМ проблеми у зазначеному напрямку - є підписання Меморандуму з БО БФ «Деполь Україна», де мобільна бригада висококваліфікованих та досвідчених психологів та психотерапевтів  протягом 2024 року надали 155 індивідуальних консультацій. Психологи працюють також і в старостатах громади, ми постійно використовуємо можливість розширити охопленість соціальними послугами всіх мешканців, найвіддаленіших сіл старостатів.

Мобільна група у складі якого голова Громадської організації «БАЗИЗ України» та працівники Центру здійснювали виїзди у старостати громади для знайомства та виявлення потреб ветеранів.


Фото без опису   Фото без опису

 

Працівники Центру протягом року брали участь у навчанні правил мінної безпеки, у стійкісноорієнтованому тренінгу з основ Моделі стійкості спільнот, тренінги з протидії торгівлі людьми, тренінги на попередження професійного вигорання,  тренінги з гендерно-зумовленого насильства.

Фото без опису  Фото без опису

 

Попри війну люди похилого віку громади не  лишаються поза увагою. Протягом 2024 року проводилися зустрічі, тренінги, заходи з залученням фахівців благодійних та гуманітарних фондів. 

Фото без опису  Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису    На базі Центру надання соціальних послуг в селищі Близнюки та в Новонадеждинському старостинському окрузі користується серед громадян пільгової категорії послуга «Соціального перукаря».

 За 2024 рік  послугами перукаря скористалися 360 осіб, яким надано соціальних послуг на загальну суму 40,2 тис, грн. В подальшому планується запровадження послуг «Соціального перукаря» в найбільш віддалених старостинських округах Близнюківської селищної територіальної громади.

 

 

 

 

 

Відповідно до Порядку отримання, обліку, розподілу та видачі гуманітарної/благодійної допомоги наданої донорами/благодійниками Близнюківській селищній територіальній громаді в умовах воєнного стану, затвердженого рішенням виконавчого комітету Близнюківської селищної ради від 09 березня 2022 року № 64-а на базі Центру надання соціальних послуг створено «Банк одягу» для забезпечення внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю  та громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах одягом, взуттям, посудом та іграшками. За 2024 рік 1045 осіб скористалися послугами «Банку одягу». Завдяки громадським організаціям, благодійним фондам та небайдужим громадянам йде його постійне наповнення.

Фото без опису  Фото без опису

 У 2024 році створення (відкриття) нових, ліквідація, закриття діючих відділень в Центрі не проводилося. На даний час потреби в створенні спеціалізованих відділень немає.

На протязі  2024 року працівники Центру підвищували  свій рівень кваліфікації участю у навчаннях, тренінгах, семінарах як офлайн так і онлайн.

          Протягом 2024 року проводилися семінарські заняття з соціальними робітниками, на яких обговорювалися питання якісного надання соціальних послуг, підготовку до роботи в осінньо-зимовий період.

    Матеріально-технічна база Центру надання соціальних послуг знаходиться на високому рівні.

    В Центрі створена  та постійно оновлюється електронна та паперова база даних щодо соціального обслуговування громадян.

 

Активно користується попитом у мешканців громади мобільний застосунок «Соціальні послуги Харківщини», який допомагає швидко знаходити потрібну інформацію про надавачів соціальних послуг, місцезнаходження центрів де надають такі послуги. Користувачі отримують доступ до контактних даних, робочого графіку кожного закладу та переліку соціальних послуг, які надаються.

 

   Одним із основних напрямків роботи Центру надання соціальних послуг є організація роботи з підприємствами, установами, громадськими та благодійними організаціями.  У 2024 році  Центр співпрацював з 23 благодійними фондами та громадськими організація у задоволенні потреб населення громади – це і благодійна допомога, і підтримка ментального здоров’я . Тісно співпрацюємо  з Близнюківською центральною районною лікарнею, а саме; проведення медичних оглядів спеціалістами лікарні, виїзні консультації лікарів, переоформлення медичних карток громадян похилого віку.

   Робота Центру постійно висвітлюється на офіційному веб-сайті та в  соціальній мережі Facebook, що дає можливість знайомити  мешканців громади з повним спектром послуг, які надаються Центром, умовами та порядком прийняття на обслуговування відповідних категорій громадян.       

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора