A A A K K K
людям із порушенням зору
Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області

Інструментарій із запобігання онлайн насильству щодо дівчат-підлітків

Дата: 17.06.2024 15:52
Кількість переглядів: 18

Інструментарій із запобігання онлайн насильству щодо дівчат-підлітків.

  

 

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) запропонувала спеціалістам, які працюють із дітьми, пакет інструментів із запобігання насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків — Збірник (Toolkit) з профілактики сексуального онлайн насильства щодо дівчат-підлітків.

Це збірка ресурсів, розроблених, створених або адаптованих і протестованих у рамках кількох європейських проектів за участю семи країн ЄС.

Toolkit (Збірник) (https://lhsi.org.ua/c47-navchannya-protidiyi-seksualnomu-onlayn-nasilstvu) містить такі компоненти:

1. Посібник «Навчання протидії сексуальному насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків: Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми».(https://lhsi.org.ua/doc/%D0%9D%D0%B0%D0%B2%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F...)

Частина 1 посібника під назвою «Сексуальне насильство в Інтернеті: наслідки та заходи протидії» присвячена питанню сексуального насильства в Інтернеті щодо дівчат і містить інструкції щодо використання онлайн-інструменту CYBERSAFE (https://www.stoponlineviolence.eu/cybersafe-toolkit/online-tool/?fbclid=...), а також практичні рекомендації щодо проведення тренінгів.

Частина 2 «Плани тренінгів» містить чотири плани тренінгів, кожен з яких

зосереджений на одному з чотирьох основних типів сексуального насильства в Інтернеті щодо дівчат.

Посібник також містить додатки з навчальними вправами для офлайн тренінгу, та інформацію про те, куди можна подавати скарги в Україні, та рекомендовані джерела.

2. Адаптація українською онлайн-інструменту CYBERSAFE (4 модулі), над яким працювали міжнародні та національні експерти. CYBERSAFE — це ігровий онлайн- інструмент для профілактики онлайн-насильства щодо жінок та дівчат серед молоді (13-16 років), який може використовуватись як у класі, так і в дитячих таборах тощо. Відтепер він доступний українською мовою фасилітаторам, які працюють із підлітками.

CYBERSAFE сприяє здоровим стосункам та гендерній рівності в Інтернеті.

3. Два короткі навчальні анімаційні відео для дівчаток і хлопців, вже доступні на

платформі YouTube:

— «Наслідки поширення оголеного селфі дівчинки без її згоди» (https://www.youtube.com/watch?v=gb81QRAyGc8)

— «Що робити, якщо ваші оголені селфі потрапили в Інтернет» (https://www.youtube.com/watch?v=F3r4906WY14)

4. Буклет (https://lhsi.org.ua/doc/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%20%D0%B4%D0...) «Поради для батьків та опікунів щодо протидії сексуальному насильству в Інтернеті». Цей буклет містить вказівки щодо запобігання сексуальному насильству в Інтернеті та спеціально призначений для батьків та опікунів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора