A A A K K K
людям із порушенням зору
Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області

Важливо знати

Дата: 30.05.2024 13:20
Кількість переглядів: 9

Запобігання торгівлі людьми⁉

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.

Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо. Особи, які знаходиться у складній економічній ситуації можуть прийняти будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:

❌Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши ваші документи

❌Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей

❌Вас примушували відробляти неіснуючі борги

❌Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми

❌Якщо ви або ваші близькі та знайомі постраждали від торгівлі людьми звертайтесь:

📱1547- Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

📱527- Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми

📱102 – Поліція

📱112 – Служба екстреної допомоги в ЄС.

Будь-яка особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації для визнання свого статусу. Такий статус встановлює Міністерство соціальної політики України за результатами перевірки після розгляду зібраних документів місцевими державними адміністраціями.

Довідка про встановлення статусу є підтвердженням протиправних дій щодо людини, надає постраждалому можливість отримати допомогу від держави та вимагати звільнення від кримінальної відповідальності за злочини, вчинені під примусом.

Матеріальна допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми ⁉

Одноразова матеріальна допомога виплачується особі, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми відповідно до законодавства.

Виплата матеріальної допомоги здійснюється одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років, діти віком від шести до вісімнадцяти років, працездатні особи та особи, які втратили працездатність), установлених на момент звернення особи за матеріальною допомогою.

Розмір допомоги:

✔для дітей віком до 6 років – 7689,00 грн.;

✔для дітей віком від 6 до 18 років – 9588,00 грн.;

✔для працездатних осіб – 9084,00 грн.;

✔для осіб, які втратили працездатність – 7083,00 грн.

Документи, необхідні для призначення допомоги:

〽заява;

〽копія довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

〽копія документа, що посвідчує особу;

〽копія документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).

Іноземець або особа без громадянства, що не володіє українською або російською мовою, заповнює заяву з перекладачем.

Матеріальну допомогу може отримати уповноважена особа, законний представник дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи.

У разі коли особа, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, не отримала матеріальної допомоги протягом відповідного бюджетного періоду з поважних причин, вона має право звернутися за її отриманням у наступному бюджетному періоді та отримати матеріальну допомогу у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років, діти віком від шести до 18 років, працездатні особи, особи, які втратили працездатність), установлених на момент звернення особи за отриманням матеріальної допомоги.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора