A A A K K K
людям із порушенням зору
Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області

Професійна адаптація військовослужбовців

Дата: 24.07.2023 11:39
Кількість переглядів: 25

‼️Інформація для ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей ‼️

Органами соціального захисту області забезпечується реалізація заходів із професійної адаптації для ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей (постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 та від 21 червня 2017 р. № 432).

Заходи спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Хто має право на забезпечення послугою з професійної адаптації❓

Право на професійну адаптацію мають:

✔️ особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни;

✔️особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та члени їх сімей;

✔️члени сімей загиблих (померлих) ветеранів;

✔️ члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

А також, на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування:

✔️військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби та члени їх сімей;

✔️військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей.

Куди звертатись за отриманням послуги❓

📎Прийом заяв для отримання послуг з професійної адаптації здійснюється територіальними органами соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання або за місцем фактичного проживання (перебування).

Перелік необхідних документів, які додаються до заяви:

📎 копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);

📎копія (сканкопія/фотокопія) посвідчення, що підтверджує наявність статусу ветерана (члена родини) або копія документа, що підтверджує належність до військовослужбовців (членів родини військовослужбовця);

📎копія (сканкопія/фотокопія)свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів родини ветеранів/військовослужбовців).

Професійна адаптація для вищезазначених категорій осіб здійснюється шляхом організації короткострокових навчальних курсів, спрямованих на підвищення кваліфікації або перепідготовки у закладах професійної (професійно-технічної), фахової перед вищої та вищої освіти різних форм власності, інших суб’єктів освітньої діяльності.

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами. Після успішного завершення навчання особа отримує документ держаного зразка.

Зокрема, здійснюється підготовка та перепідготовка водіїв категорій В, СЕ, D, навчання за спеціальностями - манікюрник, оператор котельні, електрозварник, тракторист-машиніст с/г виробництва категорії В1, В2, В3, D1, C, E1, E2, G1, G2, F1, F2, H, A2.

Строк професійного навчання– не більше 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.

Детальну інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Лозівської районної військової адміністрації за адресою: с. Катеринівка, вул. Шкільна, буд. 18, кабінет № 2.тел. (05745) 2 62 39

Упсзн Лозівської Райдержадміністрації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора