A A A K K K
людям із порушенням зору
Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області

Раннє втручання.

Дата: 23.02.2023 11:51
Кількість переглядів: 52

Кому надається послуга раннього втручання?

Як вона впроваджуєтья в Україні?

Куди звернутися, щоб її отримати?

Послуга раннього втручання є надзвичайно актуальною оскільки передбачає раннє виявлення проблем здоров’я дитини, вчасне і оперативне надання допомоги дитині та її сім’ї, що безпосередньо впливає на зниження інвалідизації дитини в майбутньому.

Послуга раннього втручання надається сім’ям, які виховують дітей віком до 4 років:

✔️з порушеннями розвитку;

✔️з ризиком виникнення порушень розвитку;

✔️з інвалідністю.

Команда раннього втручання складається: з психолога, логопеда (спеціального педагога), фізичного терапевта, лікаря-педіатра, лікаря-невролога, ерготерапевта, лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, фахівця із соціальної роботи / соціального працівника, координатора / реєстратора послуги раннього втручання). В залежності від потреб дитини склад команди раннього втручання може розширюватися.

За професійною допомогою батьки можуть звернутись до центрів раннього втручання, що створені в десяти пілотних областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Одеській та Харківській.

Крім того, батьки можуть самостійно оцінити розвиток своєї дитини, відповівши на питання онлайн-скринінгу, який допоможе вчасно виявити в дитини порушення розвитку.

Скринінг-тест у формі анкети, яку легко заповнити в режимі онлайн, можна пройти на сайті Мінсоцполітики за посиланням:

http://bit.ly/eci_xx_screening.

Для забезпечення діяльності центрів раннього втручання в усіх регіонах України Урядом схвалено Концепцію створення та розвитку системи раннього втручання, та затверджений план заходів щодо реалізації Концепції створення та розвитку системи раннього втручання в Україні на період до 2026 року.

Міністерство соціальної політики України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора