A A A K K K
людям із порушенням зору
Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області

Всесвітній день боротьби проти раку

Дата: 04.02.2023 10:16
Кількість переглядів: 36

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який було засновано у 2000 році на першому Всесвітньому саміті по боротьбі з онкологічними захворюваннями у Парижі.

Підписана керівниками держав та провідних медичних центрів Паризька хартія боротьби з раком об'єднує науковців, практикуючих лікарів, громадськість та державні органи задля перемоги над однією з найнебезпечніших патологій - раком!

Головною метою проведення Всесвітнього дня боротьби проти раку є:

  • Підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації.
  • Привернення уваги суспільства до запобігання, виявлення, лікування злоякісних новоутворень.
  • Формулювання завдань, що стоять перед світом у боротьбі з онкохворобами.
  • Заклик до політиків і членів організації «Міжнародний союз по боротьбі з онкологічними захворюваннями» (далі UICC) відноситися до раку, як до політичного пріоритету.

Актуальною темою Всесвітнього дня боротьби проти раку у 2022–2024 роках є усунення прогалин у догляді.

Лікування раку, догляд і супровід пацієнта після лікування відображає нерівність та несправедливість нашого світу. Оскільки, половина населення світу не має доступу до всього спектру основних медичних послуг. У слаборозвинених країнах багатьом людям відмовляють у базовій допомозі, незважаючи на те, що ми живемо за часів вражаючих досягнень у галузі профілактики, діагностики та лікування злоякісних новоутворень.

Дохід, освіта, місцезнаходження та дискримінація за ознакою етнічної приналежності, статі, сексуальної орієнтації, віку, інвалідності, способу життя – лише деякі з факторів, що можуть негативно позначитися на доступності до медичних послуг.

Але ці бар'єри можна змінити. Саме на це направлена багаторічна кампанія UICC, що дає можливість привернути увагу громадськості до цієї глобальної проблеми, нагадати про те, наскільки небезпечні та поширені зараз онкологічні захворювання.

Вчасна діагностика, яка досягається обізнаністю про рак та доступністю медичної допомоги, забезпечує позитивний клінічний результат в понад третині випадків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора