A A A K K K
людям із порушенням зору
Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ.

Дата: 15.10.2022 19:50
Кількість переглядів: 111

 

 

 

Турбота про літніх людей – заняття, що вимагає

 спеціальних знань і навичок, 

причому не тільки в медицині, але і психології.

 

 

 

Однак якщо вам необхідно піклуватися про літніх людей, то треба знати з якими особливостями поведінки вам доведеться зіткнутися.


 Психологічні особливості людей похилого віку.
Одна з головних психологічних особливостей людей в літньому віці  почуття самотності.

На жаль, для цього часто є об'єктивні підстави – брак спілкування, неувага з боку близьких, неможливість вести звичний спосіб життя ...


    Почуття самотності виникає і з-за різниці поколінь — літнім людям важко знайти порозуміння з дітьми і внуками, важко орієнтуватися в їх інтересах. А друзів-ровесників, менше і менше, стає ні з ким поділитися своїми почуттями або часто вони залишаються незрозумілими. В результаті розвивається почуття самотності, яке завдає людині душевну травму.
 Ще одна особливість полягає в тому, що літнім людям, як правило, важко адаптуватися до чого-небудь нового. Велику роль у цьому відіграє небажання розвиватися, а мотивація проста — «А навіщо мені це потрібно? Життя практично прожите!»
    Багато асоціюють старість з неміччю і іноді настільки сильно, що самі починають відчувати себе немічними.

Все це ускладнюється хворобами — літня людина починає занурюватися в них, постійно думати про свій біль, відвідувати поліклініку, вишукуючи нові хвороби. Як результат – затяжна депресія і страх за своє життя. За даними досліджень більше 70% літніх людей перебувають у стані депресії або близькій до неї.


    Виникає питання — як допомогти нашим близьким і собі?

Для початку необхідно визначитися з розумінням самого поняття «старість». Вона буває фізичної (хвороби, старіння організму), соціальної (вихід на пенсію і, як результат, звуження кола спілкування, втрата рідних людей, друзів), психологічної 

(втрата інтересу до навколишнього світу, до інших людей, небажання розвиватися). Виходячи з цього, ми бачимо, що фізичну і соціальну старість запобігти неможливо.
    Спробуємо розібратися, як допомогти літнім людям жити спокійніше, радісніше і цікавіше.
    Все вийде, досить слідувати простим порадам:
 ≈ не дозволяти літній людині замикатися в собі, але в той же час не варто нав'язувати своє спілкування, якщо на даний момент людина цього не хоче;
≈ знайти для літньої людини яке-небудь цікаве заняття, підтримувати його інтерес до хобі, якщо таке є;
≈ важливо, щоб літні люди побільше гуляли на свіжому повітрі, сидіння в чотирьох стінах навряд чи додасть позитивних емоцій.


    Насправді рідним і близьким, які здійснюють догляд за літніми людьми, важливо зрозуміти, чого потребують люди похилого віку, які почуття вони відчувають, яка допомога їм потрібна. І допомога ця не повинна бути лише матеріальної. Літнім людям необхідно спілкування, розуміння, щоб було з ким обговорити свої проблеми. І, звичайно ж, треба терпляче відноситись до постійних скарг, особливо у хворих людей. Якщо літні люди відчують щирі 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора