A A A K K K
людям із порушенням зору
Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області

Довідник безбар'єрності

Дата: 27.09.2022 21:14
Кількість переглядів: 52

«Довідник безбар'єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олена Зеленська

Сьогодні розповідаємо про те, як переконати людину старшого віку спуститися в укриття ?


Проговоріть план переміщення до укриття заздалегідь. Через сповільнену швидкість нервових реакцій літнім людям потрібно більше часу для ухвалення рішення чи згоди зробити щось.

Краще провести такі розмови до виникнення потреби пройти в укриття;

У декого спостерігається певний захисний механізм – «мені вже нічого не треба», «я своє пожив/пожила». Це в жодному разі не означає, що людина здалася чи дійсно так вважає. Це прикриття болю, тривоги й інших важких переживань. Тому невпинно продовжуйте давати людині одяг, наприклад, щоб вона могла пройти вулицею і не замерзнути, підводьте легенько під руку.

Якщо людина реагує агресивно (таке теж може бути) – не починайте ані агресивно відповідати, ані вмовляти чи заспокоювати людину. Так виходить її страх і біль, жорстка відповідь – це єдиний зараз спосіб контролю.
Дайте 30-60 секунд на заспокоєння і зняття тиску, а ви поки збирайте речі або одягайте верхній одяг. Після цього спокійно повторіть пропозицію, нагадайте про сплановані дії, скажіть, як вам важливо бути поруч або знати, що людина в безпеці. Намагайтеся говорити спокійно і чітко.

Не забувайте про потреби літньої людини в укритті. Через тривогу чи розгубленість вона може, наприклад, забути взяти потрібні ліки. Нагадайте або тихенько дайте їй усі потрібні зібрані речі. Вголос повторюйте кожен крок: «Виходимо на вулицю», «Йдемо в цей бік». Це допоможе слідувати за вами і не розгубитися.

Постійно нагадуйте, як вам важливо бути разом або знати, що близькі люди поруч, в безпеці. Подякуйте, що ви разом.
Наголошуйте на цінності об’єднання і власному спокої, коли людина поруч.

Дякуємо за рекомендації Юлія Павлова, психологині, тренерці і трансформаційному коучу, експертці з теми емоційного інтелекту і комунікації.

Більше інструкцій та порад, актуальних у воєнний час для батьків з дітьми, людей з інвалідністю, людей старшого віку та їхніх близьких, читайте у «Довіднику безбар'єрності»  https://bf.in.ua/u-voiennyj-chas.

#РазомСильніші #разомпереможемо #StandWithUkraine
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree

 

Джерело https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0xV7jrCQp6QfhXiaUXweZBaw9QhCxVJdq4efWkDw5zYBsd3WXzbAKWoS7q4yM8jRMl&id=100064680309537


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора